Gimnazjum nr 2  im. Jana Pawła II  we Wschowie

Start ZDROWA JA

Projekt „Zdrowa Ja” wkroczył w ostatnią, czwartą fazę - ZACHOWANIA RYZYKOWNE !
IV Faza trwać będzie od 11.06.2018 do 24.06.2018 r.

Szanowni Państwo,
projekt ZDROWA JA zbliża się do finału, przed Państwa córkami ostatnia prosta, jest to bieg długodystansowy, którego efekty mamy nadzieję zostaną z dziewczętami na całe życie, dlatego i w tej fazie będziemy prosili Państwa o wsparcie swoich dzieci. W najbliższych miesiącach działania w projekcie skoncentrują się na kwestiach dotyczących przeciwdziałaniu zachowaniom ryzykownym tj. piciu alkoholu, paleniu papierosów czy zażywaniu narkotyków. Będziemy wdzięczni za motywację dziewcząt do realizacji „wyzwań”, które stawia przed nimi projekt oraz o zrozumienie. Przed nami faza dotycząca trudnych zagadnień, dlatego w tym okresie bardzo ważna jest empatia i wsparcie rodziców.

Drogie Uczestniczki,
Przed nami ostatnia prosta! Chociaż trzeba przyznać – niełatwa. Zachowania ryzykowne, czyli picie alkoholu, palenie papierosów, czy zażywanie substancji odurzających … to tzw. temat tabu. O tym się nie rozmawia z rodzicami, a już na pewno nie z nauczycielami. Ale … ale to nie jest żadna ekscytująca tajemnica czy podniecający sekret. To jest poważne ryzyko dla Waszego zdrowia. Nie tylko dziś, czy jutro, to jest ryzyko dla Waszej przyszłości w zdrowiu i dobrym samopoczuciu. Dlatego Dziewczyny, podejmijcie wyzwania ostatniej fazy projektu! Zaangażujcie się i pokażcie, na co Was stać! A na co ? Na zdrowie i szczęście Was i Waszych najbliższych.

Koordynator projektu:
E.Radajewska

Czas na kolejną fazę projektu „ZDROWA JA”

Od 14 maja do 27 maja 2018 roku rozpoczyna się kolejna, trzecia już faza projektu „ Zdrowa Ja” . Tym razem dotyczyć będzie zdrowej diety .

Szanowni Państwo,

Czas szybko płynie i za chwilę mija połowa realizowanego w szkole Waszych córek  projektu ZDROWA JA . W kolejnej jego fazie skoncentrujemy się na kwestiach związanych ze zdrowym odżywianiem. Zbilansowana dieta oraz regularne spożywanie posiłków to podstawa dobrego samopoczucia oraz inwestycja w zdrowie w przyszłości. Z tego powodu zachęcamy Państwa do wsparcia dziewcząt w aktywnym uczestnictwie w programie. Zdrowa dieta najlepiej smakuje w dobrym towarzystwie, dlatego zachęcamy, aby serwować ją całej Państwa rodzinie, a posiłki spożywać wspólnie. Będzie to nie tylko nieoceniona pomoc córkom w realizacji projektu, ale również inwestycja w zdrowie najbliższych.

 

Drogie Koleżanki,

Po aktywności fizycznej i kompetencjach społecznych przyszedł czas na  coś ekscytującego – zdrowe żywienie! Czyż nie ? Przecież gwiazdy, programy telewizyjne i internet żyją dziś wyłącznie jedzeniem. Co można, czego nie ? Co jest modne, a co nie? Jak gotować w domu, a jak zostać znanym restauratorem? Coraz częściej mamy tego wszystkiego dość …  bo w tym wszystkim nie chodzi o sławę, czy blask fleszy. Tu chodzi o coś znacznie ważniejszego – chodzi o zdrowie! Dlatego opaski na rękę i ruszamy – zmierzyć się ze swoimi nie zawsze dobrymi zwyczajami! Chcemy wspólnie z Wami zawalczyć o zdrową, zbilansowaną dietę. Warto?  Oczywiście, że tak!

(E. Radajewska)

Trwa druga faza projektu „ZDROWA JA” – kompetencje społeczne

Szanowni Państwo,

W najbliższych miesiącach działania w projekcie „ZDROWA JA”, w którym udział biorą Państwa córki skoncentrują się na podnoszeniu swoich kompetencji społecznych. Mamy nadzieję, że dziewczęta w tym okresie będą pracować nad tworzeniem prawidłowych relacji ze swoim otoczeniem, np. właściwą komunikacją, umiejętnością planowania, wzmacnianiem poczucia własnej wartości, radzeniem sobie w sytuacjach stresowych, właściwym wyrażaniu emocji. Państwa zaangażowanie i wsparcie córek jest bardzo ważne, dlatego zachęcamy do czynnego udziału w przygotowywanych przez nie „wyzwaniach dla rodziny”. Pragniemy przypomnieć, że najaktywniejsze z dziewcząt mogą liczyć na ciekawe nagrody.

 

Drogie Koleżanki,

przed nami kolejna faza projektu „ZDROWA JA”. Po aktywności fizycznej czas na … kompetencje społeczne! Tworzenie prawidłowych relacji ze swoim otoczeniem, np. właściwa komunikacja, planowanie, wzmacnianie poczucia własnej wartości, radzenia sobie w sytuacjach stresowych, właściwe wyrażanie emocji. To wszystko przed nami. Bądźcie sumienne i nie odpuszczajcie. Najaktywniejsze uczestniczki projektu mogą liczyć na nagrody, ale nie one są najważniejsze. Stawką jest Wasze zdrowie, dlatego nie rezygnujcie tylko bierzcie się za siebie. To jest czas stawienia czoła wyzwaniom!

(E. Radajewska)

KOMUNIKAT II

Rozpoczynamy Fazę I – AKTYWNOŚĆ FIZYCZNĄ.

Szanowni Państwo,
dziękujemy, że zgodzili się Państwo na udział Państwa córek w projekcie ZDROWA JA. Mamy nadzieję, że dzięki udziałowi w projekcie dziewczęta pozyskają wiedzę  oraz nabiorą umiejętności zdrowego stylu życia, który zaprocentuje w przyszłości ich dobrym zdrowiem i samopoczuciem. W najbliższych miesiącach działania w projekcie skoncentrują się na aktywności fizycznej. Opaski, które noszą dziewczęta, będą motywowały uczestniczki do większego zaangażowania w ćwiczenia, częstszej aktywności fizycznej oraz uprawiania sportu. Dziewczęta będą otrzymywały tzw. „wyzwania”, które będą polegały na zaangażowaniu najbliższych do wspólnej aktywności fizycznej. Będziemy bardzo wdzięczni, jeżeli udzielą Państwo swoim dzieciom wsparcia w dążeniach do zmiany stylu życia na zdrowszy i wezmą udział w przygotowywanych przez nie aktywnościach. W imieniu organizatorów z góry dziękujemy za pomoc w realizacji projektu.

Drogie Koleżanki!
Gratulacje! Jesteście w projekcie ZDROWA JA! Mamy nadzieję, ze będzie to przygoda i zabawa, a przy okazji dobra inwestycja – Wasze zdrowie jest bezcenne dziś i w przyszłości. Dlatego warto podjąć próbę zmiany stylu życia i zdobycia wiedzy na temat zdrowia Waszego i Waszych bliskich. W najbliższych miesiącach chcemy się skoncentrować na aktywności fizycznej. Zaplanujcie swój rozkład dnia – Pamiętajcie! żeby w sumie znalazły się w nim minimum 60 minut ruchu – zaufajcie swojej opasce – to ona podpowie Wam ile aktywności potrzebujecie oraz kiedy należy wstać z kanapy i przejść się po parku.

Zespół projektu ZDROWA JA

KOMUNIKAT I (dla rodziców i 15-letnich dziewcząt)

Szanowni Rodzice,

Minister Zdrowia oraz Instytut Matki i Dziecka, w ramach Narodowego Programu Zdrowia realizuje projekt „Zdrowa Ja” skierowany do 15-letnich dziewcząt uczęszczających do II klas szkół gimnazjalnych. Jego głównym celem jest ocena skuteczności programów profilaktycznych skierowanych do młodych osób i nacelowanych na poprawę ich zachowań zdrowotnych. W założeniu projekt ma się przyczynić do: wzrostu zainteresowania dziewcząt zdrowiem swoim oraz otoczenia, bieżącej poprawy aktywności fizycznej, ograniczenia zachowań sedentarnych ( związanych z siedzącym trybem życia), tj. spędzania czasu przed komputerem lub telewizorem, poprawy zachowań żywieniowych, rezygnacji z zachowań ryzykownych tj. palenia papierosów, picia alkoholu, zażywania narkotyków oraz podniesienia ogólnej wiedzy dziewcząt w zakresie zdrowia. Projekt ma charakter innowacyjny : opaski monitorujące, które otrzymują uczestniczki projektu, to nie tylko narzędzia promujące zdrowie, ale również modny , technologicznie zaawansowany gadżet, który sprawi, że udział w projekcie będzie dla dziewcząt dobrą zabawą.

W imieniu Ministerstwa Zdrowia oraz Instytutu Matki i Dziecka mamy przyjemność zaprosić Państwa córki do udziału w projekcie. Wierzymy, że wzbogaci on ich wiedzę w zakresie zdrowia oraz znacząco przyczyni się do zmiany stylu życia oraz poprawę zachowań zdrowotnych młodzieży. W projekt aktywnie zaangażowani są nauczyciele i pielęgniarki szkolne, aby wspomóc dziewczęta w procesie uczenia się pozytywnych zachowań. Zmiany te będą inwestycją w ich zdrowie dziś i w przyszłości.

Zespół projektu ZDROWA JA

Drogie koleżanki,
z ogromną przyjemnością i dreszczykiem emocji zapraszamy Was do udziału w projekcie ZDROWA JA. Jest to program, który ma na celu wsparcie dziewcząt w prowadzeniu zdrowego stylu życia oraz zmianie niekorzystnych zachowań związanych ze zdrowiem. Wszyscy wiemy co to znaczy właściwa dieta oraz, że aktywność fizyczna zapewnia zdrowie i urodę. Tylko jak to zrobić? Jak konsekwentnie pozbyć się z diety podjadania, czy tych zniesławionych „pustych kalorii”? Jak regularnie ćwiczyć kiedy kolejny odcinek serialu już czeka na nas w sieci? Mamy nadzieję, że odpowiedzią jest przygotowany specjalnie dla Was - 15-latek – program ZDROWA JA. Elektroniczne opaski, które będziecie nosić na ręku, przypomną i podpowiedzą kiedy iść na spacer i kiedy jest czas na kolejny, zbilansowany posiłek. Może to jest rozwiązanie? Nie stój z boku! Podejmij wyzwanie i zmień swój styl życia z programem ZDROWA JA.